Close Encounter: Daphnis et Chloé
open repetitie in Studio 4: volg een repetitie mee vanop een wel erg speciale plek
Met de Close Encounters van Brussels Philharmonic neem je een kijkje achter de schermen: je volgt een repetitie mee, en dat vanop een wel erg speciale plek - de stalles op het podium van Studio 4.
Wat er wordt gerepeteerd, hoe het zal verlopen, wie je zal tegenkomen: dat kunnen we je nu nog niet zeggen - het repetitieproces laat zich niet voorspellen. Maar dat je in het hart van onze muzikale wereld komt, dat staat vast!
Toen topchoreograaf Sergei Diaghilev hem in 1909 vroeg om een nieuw werk te schrijven voor Les Ballets Russes, koos de jonge Maurice Ravel met Daphnis et Chloé voor een intens Grieks liefdesverhaal. De aanpak van Ravel, het laten primeren van kleur en sfeer, stootte op wat onbegrip en tegenstand – maar Stravinsky was fan: “Het is niet alleen Ravels beste werk, maar ook één van de mooiste kunstwerken uit de Franse muziek”.
Het beste bewijs is het onnavolgbare Lever du jour, waarin de dageraad tot leven komt in klank: van fluisterend hout over frisse vogelzang - helemaal tot de hartstochtelijke hereniging van de geliefden bij zonsopgang.
Passionele liefde inspireerde ook Nadia Boulanger toen ze haar Fantaisie variée pour piano et orchestre componeerde voor Raoul Pugno: haar docent maar ook - wat pas jaren na haar dood zou blijken - haar minnaar.
Annelies Van Parys tenslotte stopte haar liefde voor Europa in EUtopia: wanhoop en hoop wisselen elkaar af, is Europa een utopie of wint Beethovens ‘alle Menschen werden Brüder’?
Concert
programma
Tijdens de open repetitie wordt één of meerdere werken uit het concertprogramma gerepeteerd. Welke dat zijn, ligt op voorhand nog niet vast.
Annelies Van Parys
EUtopia (2024)
Nadia Boulanger
Fantaisie variée pour piano et orchestre
Maurice Ravel
Daphnis et Chloé
JOUW DAG
11:30 deuren open
12:00 open repetitie
13:00 einde
met de steun van Beside Tax Shelter en de Belgische Taxshelter
artiesten
Brussels Philharmonic
Vlaams Radiokoor
Octopus Kamerkoor
Alexandra Dariescu piano
Kazushi Ono dirigent
VISUEEL CONCEPT
Lisette Ma Neza dichter
Gerd Van Looy artistieke coördinatie