Eén van de grootste klassiekers ter wereld. Een imposant werk dat een donker fluwelen universum creëert, meteen naar de keel grijpt en zelfs de hevigste hardrock-fan stil weet te krijgen. Een werk omringd door vraagtekens, discussies en geheimen. Het Requiem van Mozart.
Even imposant en donker, maar uit een totaal ander universum is Lux Aeterna van György Ligeti. Wereldbekend geworden nadat Stanley Kubrick het in 1968 koos voor de soundtrack van zijn ‘2001: A Space Odyssey’ en geïnspireerd door werk van de 15de eeuwse Johannes Ockeghem.
Programma
Wolfgang Amadeus Mozart
Requiem in d-moll, KV 626
György Ligeti
Lux Aeterna
ontdek meer
vocal fabric podcast
Bart Van Reyn neemt Sander De Keere en de luisteraar mee in het donkerfluwelen universum van deze klassieker, omsluierd door mysteries en vraagtekens.
beluister de podcastontdek
Pieter Bergé, hoogleraar musicologie aan de KU Leuven, vertelt aan de Interne Keuken-tafel over zijn boek: Wie schreef het requiem van Mozart?
beluister de podcasttekst & vertaling
Lees mee met de teksten van het Requiem, vertaald naar het Nederlands en het Frans.
download gezongen tekstsymfomania! (8+)
Tekenen, spelen, zingen, luisteren... en vooral genieten van de muziek van Mozart! Ontdek deze leuke handleiding voor jonge muzikale doe-hoe-zelvers.
download symfomania! diyhet requiem
Het Nederlandse NPO Radio 4 zorgt voor een snelle introductie tot Mozarts Requiem.
lees meerpraktisch
update: overlegcomité 3 december 2021
Vanaf maandag 6 december zijn enkel voorstellingen en concerten zittend met minder dan 200 toeschouwers toegelaten. De Warande doet zo snel mogelijk een update aan bezoekers die een ticket kochten voor een voorstelling in de Warande tussen 6 en 31 december 2021. Communicatie via www.warande.be. Meer info.